تبلیغات
همسنگران - پاسخ مریم فاضلی به پرسش مجری: با دعا خواندن مگر میشود مشکلات مردم حل شود؟

همسنگران

Music v:12 Music v:12 Music v:12 Music v:12

آخرین مطالب ارسالی

پاسخ مریم فاضلی به پرسش مجری: با دعا خواندن مگر میشود مشکلات مردم حل شود؟چند ماه پیش یادمه توی شبکه ی یک مجری برنامه داشت با خانم مریم (ورونیکا) فاضلی راجبه اسلام آوردنش و دلیل این کارش صحبت میکرد حرف های اون خانم که 20 ساله پیش مسلمان شده بود برام خیلی جالب بود.

 میگفت: انسانی که اعمال و دستورات دینش رو انجام نمیده همیشه در معرفت شناسی و خداشناسی دچار ابهام میشه و زمانی میتونه به درک عمیق اسلام برسه که تمام دستورات دین رو چه اونهایی که باب میلشه چه اونهایی که یکم در انجامش به سختی می افته انجام بده و بعد به دعا بپردازه تا هم نور دعاها در قلبش بنشینه و هم در ازدیاد ایمان و به خداشناسی بیشتر و اسلام ناب محمدی برسه.

 ایشون میگفتند: الان سالهاست بخاطر شرایط غیر اسلامی تهران در قم زندگی میکنم آخه نمی دونستم به بچه ها راجبه وضع ظاهری مردم و دور افتادنشون از اسلام با اینکه کشوری مسلمان هستند بر خلاف برلین است چی بگم 

مجری پرسید : به نظر شما انجام به احکام اینطور که برخی میگن میتونه برای خانواده ها نون بشه پول جهیزیه ی دختری باشه یا یک عده رو از فقر رو نداری نجات بده؟

 خیلی زیبا پاسخ دادند:

اتفاقا چون کامل به فرائض دینی و احکام دینمون عمل نمیکنیم دچار این مشکلاتیم و نمی تونیم معرفت برای درک این مشکلات داشته باشیم. همه از دور بودن از اسلامه که زندگی ها دچاره نقصانه وقتی امر به معروف که از دستورات اسلامه انجام نمیشه و بی حجابی ها جامعه رو میگیره خب معلومه تبعات اجتماعی در خانواده های دیگه داره و برکت رو در جامعه ی اسلامی می بره  انسان مسلمان با فهم و عمل کامل به احکام و دستورات اسلام میتونه نور ادعیه ها رو به قلبش وارد کنه و خدارو در معنای ادعیه هایی مثل( دعای عرفه ی امام حسین ع) درک کنه بدون اینکه دستورات خدا رو کامل انجام بده فهم خدا شناسی و درکش غیر ممکنه. این دو مکمل همدیگه هستند و اگه اولی نباشه دومی هم دردی رو دوا نمیکنه.


زرین یاس چهارشنبه 23 فروردین 1396 نظرات() ادامه مطلب