تبلیغات
همسنگران - شهید مهدی پروانه

همسنگران

Music v:12 Music v:12 Music v:12 Music v:12

آخرین مطالب ارسالی

شهید مهدی پروانه[]


دلنوشته ای برای مخاطبان شهید مهدی پروانه.


شهید مهدی پروانه شهیدی بود که در هویزه و در خلال سفری که به آنجا داشتم در میان مزار سایر شهدای هویزه عنایت شد تا ایشان را یافتم .

دو دفعه آخری که به راهیان نور رفته بودم شده بودند سنگ صبور حرف ها و حاجات من.

 میدانستم شهدا صدایم را می شنوند و به حرف هایم خوب گوش می دهند چه جایی از درد و دل کردن (بعد از سجاده ی امن خدا و زیارتگاه های ائمه ) بهتر از مصاحبت با شهدا میشود یافت .

 نمیدانم تا چه اندازه به توسل به شهدا اعتقاد دارید. 

فقط این را بگویم که اگر تا الان طرح صمیمیت با شهدا را نبسته اید، بسیار از نظر معنوی متضرر شده اید. 

شهدا زنده اند و ما را نظاره میکنند از احتیاجات مادی و معنوی ما هم خبر دارند فقط نیاز به متصل کردن یک سیم است تا ببینید که چطور شهدا دستتان را میگیرند و به جایی می برند که متوجه شوید در این قهقرای دنیوی هیچ رفاقتی نمیتواند جای رفاقت با شهدا را برایتان بگیرد.

 شاید برای خیلی ها صحبت هایم غریب بوده و ملموس نباشد ولی صمیمیت و توسل به شهدا به یک بار امتحان کردنش بد جوری می ارزد. فقط کافیست از میان انبوه شهدا شهیدی را انتخاب کنید برایش قرآن، فاتحه یا زیارت عاشورا بخوانید اگر میتوانید سر مزارش بروید . تا ببینید خداوند متعال بالاتر از هم صحبتی بهشتی، مانند شهدا برای بندگانش خلق نکرده است . 

البته اولیاء خداوند جای خودشان را دارند. و هم صحبتی با آنها از فیوضات عظیم پروردگار محسوب می شود. ولی چون شهدا مانند آن بزرگواران معصوم نبودند شاید از این جهات به ما انسان های خطا کار نزدیکتر باشند وگرنه چه کسی میخواهد از مصاحبت با اولیاء خداوند دوری گزیند. 

و حال....

وصیت نامه ی شهید (مهدی پروانه )

بسم الله الرحمن الرحیم

شکست و پیروزی برای ما مهم نیست، مهم آن است که ما به تکلیف خودمان عمل کنیم. (امام خمینی)

این وصیت نامه مختصر را در تاریخ 1361/2/10 روز جمعه که عصر همان روز عملیات بر علیه بعثیان کافر انجام گرفت. همه برادران احساس عجیبی دارند. همه از همدیگر می پرسند که ساعت کی آغاز خواهد شد. همه شور و حالی در سطح عالی داشتند. دل همه برای حمله شور می زد. همگی برادران سلحشور ارتشی و سپاهی و بسیجی خود را برای حمله آغاز می کردند. آماده تاختن به دشمن زبون و پست بعثی آماده حمله به سنگرهای پوچ مزدوران صدامی ما که آماده حمله هستیم. 

از خدا فقط یک تقاضا دارم و آن هم این است که توفیق دهد تمام اعمال ما را در جهت رسیدن به خودش قرار بدهد و در جهت اطاعت از امر خدا و رسول خدا و بس  خدا به ما توفیق آن را بدهد که از ولی امر ولایت فقیه (امام خمینی) اطاعت کنیم تا تکلیف شرعی خود را که در مقابل خدا و اسلام و مسلمین و امام عزیزمان داریم ادعا کنیم و از دوستان خودم یک خواهش دارم و آن این است که پشتیبان محکم ولایت فقیه باشید. یعنی از امام عزیزمان که رستگاری مسلمین در اطاعت از ولی امر است و پشتیبان روحانیت متعهد باشید. یعنی یاران نزدیک امام ما این راه را که می رویم و آماده حمله به کفار بعثی هستیم خیلی خوشحالیم که خدا آن توفیق را به ما داده تا در راه او با دشمنان اسلام بجنگیم و اگر در این راه لیاقت آن را داشتیم که شربت شهادت را بنوشیم به آرزوی قلبی خود رسیده ام که در راه خدا شهید شوم که خداوند تمام شهداء و با انبیاء و حضرت سیدالشهداء محشور میدارد و اگر به آن فیض عظیم نرسیدم. مصلحت خدا بود و خدا نخواسته و از خدا می خواهم که لیاقت رسیدن به آن فیض عظیم را به ما هم عنایت بفرماید و اما شما خانوادة عزیزم خوشحال باشید از اینکه توانستید یک فرزند امانتی خود را در راه خدا قربانی دهید و دعا کنید که خدا قربانی شما را قبول کند و در روز قیامت پیش حضرت فاطمه زهرا (س) روسفید هستید که در راه خدا یک شهید داده اید و از شما مردم حزب اللهی و همیشه در صحنه می خواهم که امام را دعا کنید و مواظب امام باشید و از امام اطاعت کنید. اِنّا فَتَحنا لَکَ فَتحاً مُبینا.

و به برادرم سعید چند تا توصیه کرده بودم حتماً عمل کند و به همه ی شما سلام میرسانم. خداوند انشاء الله به شما صبر زینب وار عطا فرماید.

فرزند شهید شما: مهدی  1361/2/10  ظهر روز جمعه
زرین یاس دوشنبه 16 بهمن 1396 نظرات() ادامه مطلب